svietiaallBest value web hostingcity thisdúfam čítanieapartment amidstthatlovewithwith
Asia, Travels

SINGAPORE

1. October 2017

Singapore is by far Asia’s most Westernized capital city. It is incredibly modern and safe – not like a typical Asian city at all. This city is a thriving metropolis filled with skyscrapers, high-rise buildings and offices amidst apartment homes.

The first thing that strikes me about Singapore is how amazingly clean and organized every place is. No rubbish on the streets and the MRT is by far the cleanest and most well-run I have ever seen. It is no surprise that Singapore was declared as the top travel destination of 2015.

This place is also well known for its laws. First off, I learned that it is forbidden to import or sell chewing gum after I could not find it anywhere and so I asked the seller where I can get them 😀 .. I soon found out about their many prohibitions, for example: no smoking, no spitting, no littering, no bird feeding, no eating and drinking on transportation, and many more …

Singapore is simply and truly an enchanting city. Necessary stops include the uniquely well-known Marina Bay Sand Hotel with a rooftop swimming pool that houses a stunning shopping mall with a long promenade, and, the 101 Hectares of Gardens by the Bay with so-called “superstromes” that turn blue after sunset.

Singapore will even exceed your expectations in terms of transport infrastructure. According to World Travel Awards 2014; Changi Singapore Airport is the best quality airport in the world. It is only the seventh largest airport, but is first in terms of quality of services for airlines’ clients. You do not have to sit on the hard seats at your terminal anymore, instead, you can go for a walk at the tropical butterfly garden, or sneak onto a toboggan that is the largest (and only) slide at an airport. Nothing is impossible at this landmark.

Hope you enjoy reading 🙂

With love,

Xx


Singapur je ,,najzápadnejšie“ Ázijské mesto. Je neuveriteľne moderné a bezpečné – zďaleka nie také, ako si ho vzhľadom na jeho polohu možno predstavujeme. Toto mesto je metropola v pravom slova zmysle. Mesto zaplnené množstvom mrakodrapov, výškových budov a kancelárií.

Prvá vec, ktorá mi napadne, keď si pomyslím Singapur je čistota a organizovanosť, ktoré sálajú z ich majestátnych stavieb. Neuvidíte žiadne odpadky na uliciach a ich metro je jedno z najčistejších a najpresnejších. Nie je prekvapením, že Singapur bol vyhlasený za jednu z top cestovateľských destinácií roku 2015.

Je tiež známy svojimi zákonmi. Ako prvé som sa dozvedela, že je tam zakázané dovážať alebo čo i len predávať žuvačky. Stalo sa tak po tom, ako som ich zúfalo zháňala po všakovakých obchodoch a tak som sa opýtala predavača, kde mi ich konečne predajú 😀 … Čoskoro sa mi odhalili aj iné unikáty tohto miesta: zákaz fajčenia, zákaz pľuvania, zákaz vyhadzovania odpadkov, zákaz kŕmenia vtákov, zákaz jedenia a pitia vo verejných dopravných prostriedkoch, zákaz toho a tamtoho…. Aj napriek tomu, alebo práve preto, je Singapur tak očarujúce mesto.

Ak sa ho raz rozhodnete navštíviť, medzi nevyhnutné zastávky patrí jednoznačne najznámejší hotel Marina Bay Sand s bazénom na streche, ktorý v sebe ukrýva nádherné obchodné centrum s dlhou promenádou a 101 hektárové záhrady Gardens by the Bay so známymi “superstromami”, ktoré po tom čo zapadne slnko svietia na modro a tým rozžiaria nočnú oblohu.

Singapur prekoná vaše očakávania aj na samotnom letisku. Podľa World Travel Awards 2014 je Singapurské letisko Changi to najlepšie na svete. Je ,,až” na siedmom mieste v rebríčku najväčších letísk, ale prvé z hľadiska kvality poskytovaných služieb pre klientov leteckých spoločností. Nemusíte už bezcieľne a unudene sedieť na tvrdých sedadlách a nekonečné hodiny čakať na svoj let. Môžete sa vybrať na prechádzku do tropickej záhrady s motýľmi alebo sa šmýkať na tobogáne, ktorý svojou dĺžkou cez štyri poschodia je nielen najväčšou ale aj jedinou šmykľavkou na letisku vôbec. Nudiť sa tu určite nebudete!

Dúfam, že ste si čítanie tohto článku užili 🙂

S láskou,

Xx

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply